Čárový-kód.info
Vše co jste chtěli vědět o čárovém kódu, ale báli jste se zeptat
 

Chci začít používat čárový kód

 

Zde naleznete stručný návod jak postupovat, pokud si přejete používat čárové kódy. V návodu naleznete odkazy na problematiku tisku a čtení čárových kódů.

1. Účel použití čárového kódu

Každý kód je vhodný pro něco jiného. Některý je vhodnější pro zboží, některý umí zakódovat pouze čísla a některý dokonce celé věty. Je tedy třeba v první řadě rozmyslet co chceme do kódu ukládat. Podle toho pak můžeme zvolit nejvhodnější kód.

2. Vytisknout čárový kód

Čárový kód lze tisknout na obyčejné tiskárně nebo na speciální tiskárně na etikety za pomoci příslušného software pro tvorbu čárových kódů.

Podívejte se jaké jsou rozdíly v metodách tisku čárového kódu.

3. Snímání čárového kódu

Čárový kód se sníma pomocí čteček čárového kódu (skenerů čárového kódu). Při výběru čtečky je třeba dát pozor na to, aby čtečka byla určena pro snímání námi zvoleného kódu. Čtečka funguje ve většině případů jak klávesnice, tzn. sejmutím kódu dojde k jeho vypsání do počítače, jako by jsme jej zadali na klávesnici. Čtečka lze zároveň nastavit tak, aby kromě kódu posílala i další znaky - např. za kódem enter k uložení záznamu a pod..

Podívejte se jaké jsou metody snímání čárového kódu čtečkami čárových kódů.

Nechceme-li nebo nemůžeme používat pro snímání počítač (např. hluboko ve skladech) jsou k dispozici tzv. mobilní terminály, což jsou malé počítače s integrovanou čtečkou čárového kódu na kterých buď běží přímo aplikace s logikou, nebo kterými za pomocí tzv. šablony můžeme kódy snímat do strukturovaných souborů, které pak můžeme zpracovávat v počítači.